Bayilik Şartları

RUBYS bayilik almak isteyen girişimcilerin kendisi ile stratejik bir iş ortaklığı geliştirebilecek düzeyde olmasına dikkat etmektedir. Markanın kurduğu ortaklıklar belirlenmiş olan hedefler ve pazarlama stratejileri doğrultusunda Corner/Bayii Mağazacılık olarak gerçekleştirilmektedir. RUBYS bayilik almak isteyen girişimcilerin başvuruları marka yetkilileri tarafından öncelikle talep edilen bölgenin potansiyeli ve markanın hedef pazarları arasında yer alıp almadığı kriterine göre değerlendirilmektedir. 

RUBYS Shop olarak planlanan mağazanın; marka değeri yüksek işlek yerlerde yoğun bir yaya trafiğine sahip olması ve bölgede en az 10.000 kişilik bir nüfusun bulunması beklenilmektedir. Böylece hem firmanın marka imajı korunacak hem de bayilerin satışları arttırılabilecektir. 

RUBYS bayilik verdiği girişimcilerin yeterli finansal yapıya ve marka ile eş zamanlı gelişim göstermeye uygun organizasyon yapısına sahip olmasını ön koşul olarak sunmaktadır. 

Eğer girişimci RUBYS bayilik sisteminde yer alacak ve mağaza ürünlerinin % 100’ ü RUBYS ürünlerinde oluşacak ise mağazanın en az 100-150 m2 alana sahip olması istenilmektedir.

Mağazalarında etkin bir görsel mağazacılık yönetiminin gerçekleştirilmesini isteyen markanın standartlarına göre metrekare başına olacak şekilde yaz sezonunda 30 adet, kış sezonunda 20 adet ürünün sergilenmesi beklenilmektedir. 

RUBYS bayilik alan girişimcilerin açtıkları mağazaların dekorasyonunun Corner sisteminde marka standartlarına uygun, bayilik sisteminde ise marka standartları ile birebir uyumlu olması gerekmektedir.

Girişimcinin, mağazacılık ve perakende tekstil ürünleri satışında tecrübeli olunması koşulu bulunmaktadır.

RUBYS Corner Bayilikler

Mağazanın; yaya nüfusunun fazla olduğu işlek ana caddeler üzerinde bulunması, alışveriş merkezi için ise diğer kurumsal markaların bulunduğu shopping mall içerisinde yer alması gerekmektedir. 

Corner’larda RUBYS merkez ofisi tarafından gönderilen poster ve görsellere yer verilmelidir.

RUBYS bayilik almak için gereken yatırım miktarı seçilen yatırım alternatifine ve bazı faktörlere göre değişkenlik gösterebildiğinden marka ile görüşülerek en doğru bilgiler elde edilebilmektedir.

RUBYS yurt içi ve yurt dışında bayilik almak isteyen girişimcilerinden şu an için herhangi bir isim hakkı talep etmemektedir.

RUBYS Bayilik Avantajları

RUBYS bayilik alan girişimciler markanın üretim stratejilerinin avantajlarını yaşayarak geniş ve dinamik bir kitleye hitap edebiliyor. Markanın ürünlerinin kalitesinin haricinde yıllardır edindiği marka bilinirliği de bayilerinin kazançlarını arttırıyor. Ürünlerin satış fiyatı uygunluğu ile tercih edilen bir marka olmanın avantajını yaşıyor.

Ayrıca tüm ürünlerde 1 yıl Garantili satışları ile Marka kategorisinde tek olmanın avantajını sunuyor.

Bayilerinin kazançlarına önem veren ve bu nedenle bölge koruması desteğini başarıyla uygulayan firma bayilerinin karlılığını garanti altına alıyor.

RUBYS bayilik alan girişimcilerine bayilik sözleşmesinin imzalanmasından itibaren yer seçiminden mağaza düzenine reklam çalışmalarından eğitime kadar pek çok alanda destek sağlamakta ve bayileri ile işbirliği içerisinde büyümeyi hedeflemektedir.

RUBYS JEANS

FRANCHİSE BAYİLİK FORMU